2019 League of Legends Dünya Şampiyonası Ön Elemeleri başlıyor

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

2019 League of Legends Dünya Şampiyonası yarın başlıyor. Temsilcimiz Royal Youth’un da yer alacağı Ön Eleme Turu ile başlayacak olan Dünya Şampiyonası, grup aşamasına doğrudan çıkan 12 takım ve ön eleme aşamasından gelen 4 takım ile devam edecek. 16 takım 4 gruba bölünecek ve grubunu birinci ve ikinci bitiren takımlar eleme aşamasında boy gösterecek. 8 takım çeyrek final ,yarı final ve final aşamalarından geçip sona kalan 2 finalist Dünya Şampiyonu olmak için 10 Kasımda Fransa’da mücadele edecek.

Ön Eleme Turunun birinci aşamasında 12 takım 4 gruba ayrılıyor. Bu aşamada grubunu birinci ve ikinci bitiren takımlar 2.aşamada mücadele etmeye hak kazanacaklar. Rastgele belirlenecek olan karşılaşmalarda grup birincileri ve ikincileri mücadele edecekler ve kazanan takımlar grup aşamalarına katılacaklar.

ÖN ELEME GRUP AŞAMASI

 

Grup A

Clutch Gaming

Clutch Gaming zorlu bir mevsim sonrası LCS Bölge Finali’nde TSM 2-0 dan geri gelerek 3-2 mağlup etti ve Dünya Şampiyonası’nda 3. Kuzey Amerika temsilcisi olmaya hak kazandı. Tecrübeli Korelileri ve oyuncuların cesaret faktörünü iyi harmanlayan Clutch Gaming’in ön eleme aşamasında takılmadan grup aşamalarına yükselmesi bekleniyor. Takımın tecrübeli üst koridor oyuncusu Heo “Huni” Seung-hoon’un grup aşamalarında eski takımları Fnatic ve SKT’e karşı mücadele edebilmek için ekstra motivasyona sahip olduğunu da eklemek gerek.

MAMMOTH

Okyanusya bugüne kadar Dünya Şampiyonası’nda pek bir başarı elde edememiş olsa da MAMMOTH takımı turnuvada sürpriz yapmak için savaşacak. Bu yıl MSI Turnuvası’nda Okyanusya temsilcisi Bombers kazandığı oyunlarla herkesi şaşırtmayı başarmıştı. Unicorns of Love karşısında alınacak bir galibiyet yine temsilci için yeterli bir başarı olacaktır.

Unicorns of Love

Geçtiğimiz  yıllarda Avrupa’dan tanıdığımız belki de Dünya Şampiyonası’nın en sempatik takımı olan Unicorns of Love, serüvenine Rusya’da devam ediyor. Bağımsız Devletler Topluluğu(LCL) temsilcisi olarak ön elemelerde yer alacak Unicorns of Love’ın grup aşamasına çıkmak için güçlü rakipleri karşısında kendilerinden beklenenden daha iyi bir mücadele etmesi gerekecek.

 

GRUP B

Splyce

Mükemmel bir yaz sezonu geçiren Splyce dominant oyununu playoff larda gösteremedi ve Avrupa’da büyük hayal kırıklığı yarattı. Bölge Finallerinde Schalke 04 karşısında 3-0 lık oyunla Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazanan takım ülkemizde de oynamış Xerxe ve Humanoid gibi tanıdık simalara sahip. Ön eleme aşamalarında sıkıntı yaşanmaması beklenen Splyce’nin Dünya Şampiyonasında hangi aşamaya kadar gelebileceği ise eski performanslarına dönebilmelerine bağlı görünüyor.

Isirus

2019 MSI Ön Elemesinde temsilcimiz 1907 Fenerbahçe ile aynı grupta mücadele eden Isirus Gaming 2-4 lük sonuçlar ile grubu son sırada tamamlayarak büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Kadrosunda değişikliğe gitmeyen Latin Amerika temsilcisi Grup Aşamasında boy gösterebilmek için büyük çaba sarfetmek zorunda görünüyor.

Detonation FM

Dünya Şampiyonası Ön Elemelerinin müdavimleri arasında yer alan Japonya temsilcisi buraları tecrübe etmiş olmasına rağmen hala başarı gösterebilmiş durumda değil. MSI aşamasında 4-2 lik sonuçlarına rağmen ön elemeyi geçemeyen Japonya takımının Dünya Şampiyonası elemelerinde de elenmesi sürpriz olmayacak.

 

GRUP C

HK Attitude

LMS’de başarısız bir sezonu geride bırakan HK Attitude, bölgesinden çıkan 3.takım olarak Ön Elemelerde yer alacak. Onlar adına tek olumlu durumun kolay bir grupta mücadele edecek olmaları olsa da ikinci aşamada karşılacakları rakiplere karşı zorlu bir mücadele onları bekliyor olacak.

Lowkey Esports

Vietnam temsilcileri, bugüne kadar kendilerinden sıradışı seçimleri ve taktikleri ile söz ettirmeyi başardı. Lowkey Esports’un da ön elemelerde ilgi çekici seçimler ve taktikler sergilemesini bekleyebiliriz. Vietnam’ın başarılı temsilcisi GIGABAYT Marines kadar etki yaratması beklenmese de turnuvaya renk getiren takımlar arasında olması bekleniyor.

MEGA

Bu yıl MSI Ön Elemelerinde mücadele eden Güneydoğu Asya temsilcisi MEGA, uluslararası alanda başarı gösterememiş bir başka ön eleme takım daha. Yetenekli genç oyuncuları ve Koreli alt koridor ikilisine rağmen Dünya Şampiyonası grup bileti alabilmek için bolca şansa ihtiyaçları var gibi görünüyor.

 

GRUP D

DAMWON Gaming

Tarihte ilk defa bir Kore takımı Dünya Şampiyonası Ön Elemelerinde boy gösterecek. LPL’in 3 takım göndermeye hak kazanması sonucu DAMWON Gaming, favori sayılabileceği Dünya Şampiyonasında kendini ön elemelerde buldu. Belki de dünyanın en iyi üst koridor-orman uyumuna sahip sayılabilecek takımlarından DAMWON Gaming’in, temsilcimizin bulunduğu grupta pek zorlanmaması bekleniyor.

Royal Youth

O sene bu sene olabilir. Uzun süren “tecrübelenme” sonrası beklediğimiz başarı, bu yıl Royal Youth kadrosu ile gelebilir. TBF de SuperMassive’i 3-2’lik geri dönüş sonrası geçen Royal Youth’un, zorlu ön eleme grubundan çıkıp grup aşamasına kalma şansı hiç de düşük değil.

Flamengo Esports

Espora dahil olan futbol takımları kervanına 2 yıl önce katılan Flamengo, Brezilya’nın en iyi oyuncularından kurulu takımı ile temsilcimizin grubunda mücadele edecek. Uzun yıllardır temsilcilerimize karşı mücadele etmiş Felipe “brTT” Gonçalves’ten çok şey bekleyen Flamengo Esports, Grup Aşaması için temsilcimiz kadar iddialı pozisyonda.


Olmalısın giriş Yorum yazmak için.