BLAST Premier Spring Series’te C grubu maçları başladı!

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

BLAST Premier Spring Series'te C grubu başladı!

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen BLAST Premier Spring Series 2020‘de C grubu maçları dün itibariyle start verdi. Daha önce A grubu ve B grubu maçları tamamlanmıştı. A grubunu zirvede bitiren ve BLAST Premier Spring Finals bileti kapan ekipler FaZe ve Liquid olurken B grubunda ise bu ekipler Complexity  ve Natus Vincere olmuştu.

C grubunda ilk karşılaşma, G2 ve 100 Thieves arasında oynandı. Kendi seçtiği harita olan Dust2’de 16-13 ile kazanan G2, ikinci haritada ise Avustralyalıların seçimi olan Vertigo’da oynamak zorundaydı. Rakibin seçtiği haritada da ilk yarıyı 7-8 geride kapatan Kenny “kennyS” Schrub ve ekibi, 16-12 ile ikinci harita puanını da elde etti ve turnuvaya galibiyetle başladı.

Grubun diğer karşılaşmasında ise Türk asıllı Amerikalı oyuncu Tarik “tarik” Celik’li Evil Geniuses, Aleksi “Aleksib” Virolainen kaptanlığındaki OG karşısındaydı. Genellikle seri sonlarında gördüğümüz finallerin haritası olan Inferno, bu serinin ilk haritası oldu. T tarafında başlayan OG, ilk yarıyı 9-6 önde kapattı. Fakat ikinci yarıda oldukça baskın bir oyun sergileyen Kuzey Amerika devi, 16-14 ile galip gelerek OG’yi ilk haritada bozguna uğrattı.

BLAST Premier Spring Series'te C grubu maçları!

İlginç serinin ikinci haritası ise Nuke oldu. Evil Geniuses’in seçimi olan haritanın ilk yarısı oldukça denk geçti ve 8-7’lik skorla tarik ve ekibi devreyi önde bitirdi. Fakat Mateusz “mantuu” Wilczewski’nin öne çıktığı ikinci yarıda OG, 16-14 ile ikinci haritada galip gelerek seride eşitliği sağladı.

Oldukça yakın skorlarla devam eden serinin son haritası ise Dust2 oldu. Burada da muazzam bir mücadeleye sahne olan harita, 15-15 ile sonuçlanarak uzatmaya gitti. Uzatmalarda 19-17 ile galip gelen OG, seride durumu 2-1’e getirdi ve Londra’da galibiyetle turnuvaya başlamayı bildi.

Turnuvada bugün ise grubun kazananları ve kaybedenleri karşılaşacak. Kaybeden ekipler 100 Thieves ve Evil Geniuses, saat 18:30’da lower bracket karşılaşmasında mücadele edecek. Kazanan ekipler OG ve G2 ise 22:30’da karşı karşıya gelecek. OG-G2 maçının galibi olan ekip, direkt olarak BLAST Premier Spring Finals 2020’ye katılmaya hak kazanacak.

Karşılaşmaları aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz!


Olmalısın giriş Yorum yazmak için.