20 Ekim - Salı
No menu items!
Ana Sayfa Counter Strike: Global Offensive Dignitas, Road to Rio’da ilk galibiyetini aldı!

Dignitas, Road to Rio’da ilk galibiyetini aldı!

Dignitas‘ın yaşlı kurtlar projesi olan ve eski Ninjas in Pyjamas efsanelerinden oluşan kadrosu, ESL One: Road to Rio 2020‘de ilk galibiyetini almayı başardı.

Richard “Xizt” Landström kaptanlığındaki Dignitas, Road to Rio’da A grubuna oldukça kötü bir başlangıç yapmıştı. Fabien “kioShiMa” Fiey’li Heretics karşısında elemelere merhaba diyen Dignitas, Fransız ekibe karşı 2-1 ile kaybetmişti.

Elemelerdeki ikinci maçında ise NiP karşısındaki duygusal karşılaşmada İsveç temsilcisinin gençlerine mağlup olan yaşlı kurtlar, 2-0’lık mağlubiyetin ardından mağlubiyet serisini devam ettirmişti. Dignitas’ın efsaneleri, şeytanın bacağını ise fnatic karşısında kırdı.

HLTV.org dünya sıralamasında yeniden zirveye yükselen ve eski ihtişamlı günlerini aratmayan fnatic, Astralis mağlubiyetinin ardından turnuvadaki ikinci mağlubiyetini de Dignitas karşısında aldı.

Dignitas 2-1 fnatic

Dignitas ve fnatic arasındaki muhteşem İsveç derbisi, Train haritasında başladı. Uzatmalarda 19-17 ile galip gelen taraf ise fnatic oldu. İlk haritanın intikamını almak isteyen Dignitas ise bu hedefine ikinci harita Overpass’te ulaştı. İnanılmaz çetin geçen mücadele 15-15’lik skor ile ilk harita gibi uzatmalara gitti. İki uzatma bölümünün de eşitlikle sonuçlanmasının ardından skor 21-21’e kadar geldi. Haritanın galibi, 25-22 ile Dignitas olurken, efsane isimlerin çırağı Håkon “hallzerk” Fjærli ise 41-30’luk istatistiği ile dikkat çekti.

Skorun 1-1’e gelmesi ile durum eşitlendi ve kazananı belirleyecek harita ise Dust2 oldu. Her haritada olduğu gibi Dust2 haritasında da kaldığı yerden devam eden kıyasıya mücadelede galip gelen taraf Dignitas oldu. 16-14 ile harita puanını elde eden ve Counter-Strike resitaline şahit olduğumuz seride 2-1 ile kazanmayı bilen Dignitas, bu sonuçla birlikte ESL One: Road to Rio‘da ilk defa üç puanla tanıştı.

 


 

POPÜLER GÖNDERİLER

SANDBOX Gaming, 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde yer alacak son takım oldu!

SANDBOX Gaming, 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde yer alacak onuncu takım oldu!

Acı kaybımız

Acı kaybımız.

Dignitas, Road to Rio’da ilk galibiyetini aldı!

İsveçli ekip Dignitas, nihayet şeytanın bacağını kırdı!

PUBG, Google Stadia’daki yerini aldı

PUBG Google Stadia üzerinde yerini aldı.

Son Yorumlar