25 Ekim - Pazar
No menu items!
Ana Sayfa Counter Strike: Global Offensive ESL One: Road to Rio grupları açıklandı! İşte Major yolundaki gruplar!

ESL One: Road to Rio grupları açıklandı! İşte Major yolundaki gruplar!

COVID-19 Korona virüsü salgını nedeniyle CS:GO’da da tüm turnuvalar online aşamaya taşınmış ve birçok turnuva da iptal olmuştu. VALVE tarafından yapılan açıklamayla ile yılın ilk Major turnuvası ESL One Rio Major’un ertelendiği ve sonbaharda düzenleneceği duyurulmuştu. İkinci Major turnuvanın iptal olduğu ve tek Major’un izleyici karşısına çıkacağı 2020 yılında ESL, turnuvaya katılmak için tüm sistemi değiştirdi.

Yeni sistem: Road to Rio!

Brezilya’nın Rio de Jeneiro şehrinde düzenlenecek olan Major için yeni sistem getiren organizatörler, turnuvanın eski sisteminde yer alan açık eleme, kapalı eleme ve sonrasındaki Minor sistemini saf dışı bıraktı. Yeni sistem ile ilgili ayrıntıları aşağıdaki haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Ödül havuzu 2 Milyon Dolara yükseldi!

Major sayısının 2’den bire indirilmesiyle ana turnuvanın ödül havuzu da iki katına çıktı ve 1 Milyon Dolardan 2 Milyon dolara yükseldi. Dev ödül havuzlu turnuvaya katılacak takımlar ise 6 ayrı bölgede Road to Rio sisteminde mücadele edecek.

ESL One: Road to Rio takımları!

Elemelerde mücadele edecek takım sayıları ise yukarıdaki şekildeydi. Bu bölgelerde mücadele edecek gruplar ise yapılan açıklama ile belli oldu.

 

Avrupa bölgesinde mücadele eden Özgür “woxic” Eker’li mousesports, 8 takımın bulunduğu B grubunda yer aldı. Grupta mouz’un rakibi olarak görülebilecek ekipler ise FaZe Clan ve G2. A grubuna göre oldukça kolay görünen bu gruptan bakalım temsilcimiz ve ekibi Major yolunda sağ çıkabilecek mi?

ESL One: Road to Rio’da Avrupa ve Kuzey Amerika elemeleri 22 Nisan’da başlayacak. CIS bölgesi elemeleri ise 30 Nisan tarihinde izleyici karşısına çıkarken, Asya bölgesinde ise 6 Mayıs’ta başlayacak elemeler sonucu takımların yola devam edip etmeyecekleri belli olacak.

 


 

POPÜLER GÖNDERİLER

SANDBOX Gaming, 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde yer alacak son takım oldu!

SANDBOX Gaming, 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde yer alacak onuncu takım oldu!

Acı kaybımız

Acı kaybımız.

Dignitas, Road to Rio’da ilk galibiyetini aldı!

İsveçli ekip Dignitas, nihayet şeytanın bacağını kırdı!

PUBG, Google Stadia’daki yerini aldı

PUBG Google Stadia üzerinde yerini aldı.

Son Yorumlar