14 Eylül - Pazartesi
No menu items!
Ana Sayfa Dota 2 Fnatic, Dota Summit 12 Şampiyonu oldu!

Fnatic, Dota Summit 12 Şampiyonu oldu!

Fnatic, etkinliğin en heyecanlı maçlarına sahne olan Dota Summit 12 Finali’nde OG Seed’i yenmeyi başardı ve şampiyon oldu.

Grup aşamasında iki defa karşı karşıya gelen ekiplerden Fnatic finalde ivmesini kat kat karttırdı ve OG Seed’i adeta ezip geçti.

İlk maçın tamamıyla Fnatic’in kontrolünde geçtiğini söyleyebiliriz. Moon’un imza şampiyonlarından Death Prophet’i alan ekip, oyuncunun karşılaşmayı domine etmesiyle 20 dakikada zafere ulaştı.

İkinci karşılaşmada da aynı hikaye devam etti. Moon bir başka favori şampiyonu olan Ember Spirit’i aldı ve maç boyu tempoyu kontrol etti. Bu Fnatic’te tüm takıma ve genç yıldız 23savage’a bedava farm yapma imkanı sağladı ve Anti-Mage ile oyuncu karşılaşmayı takımına kazandırdı.

Son maç ise serinin en yakın geçen karşılaşmasıydı. OG Seed sonunda kendilerini finale getiren en güçlü yanı takım savaşı konusunda varlık gösterdi fakat bu Fnatic’in kendilerine sınıf farkını göstermesine engel olamadı. Birkaç fazla açılma hatalarının dışında SEA ekibi oldukça rahat bir seri geçirdi ve mücadeleyi 3-0 tamamladı.

Fnatic’in tüm turnuva boyunca üstün bir performans sergilediğini de not düşelim. Takım bu sezonun Dota Pro Circuit’inde kötü bir oyun oynasa da yıldız oyuncularla kurulu kadro Summit’te ritmini buldu. Orta koridordaki yıldız Moon, Abed’in Evil Geniuses’a gitmesinin ardından oluşan boşluğu harika doldurdu ve istikrarlı bir şekilde takımın yenilgilerinde dahi iyi oynadı.

Diğer oyuncular da üzerine düşeni yaptı. 30 yaşındaki iceiceice dahi birinci sınıf oyuncu olduğunu bir kez kanıtladı ve tüm rakiplerinden daha iyi olduğunu gösterdi.

Turnuvayı kazanan FNC, 50.000 dolarlık büyük ödülün yanı sıra grup aşamasındaki galibiyetlerinden dolayı da 10.500 doları kasasına götürdü. OG Seed ise toplamda 35.000 doların sahibi oldu.

POPÜLER GÖNDERİLER

SANDBOX Gaming, 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde yer alacak son takım oldu!

SANDBOX Gaming, 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde yer alacak onuncu takım oldu!

Acı kaybımız

Acı kaybımız.

Dignitas, Road to Rio’da ilk galibiyetini aldı!

İsveçli ekip Dignitas, nihayet şeytanın bacağını kırdı!

PUBG, Google Stadia’daki yerini aldı

PUBG Google Stadia üzerinde yerini aldı.

Son Yorumlar