16 Ekim - Cuma
No menu items!
Ana Sayfa League of Legends FunPlus Phoenix üçüncülük maçında Invictus Gaming’i mağlup etmeyi başardı!

FunPlus Phoenix üçüncülük maçında Invictus Gaming’i mağlup etmeyi başardı!

Son dünya şampiyonu FunPlus Phoenix üçüncülük maçında rakibi Invictus Gaming‘i yenerek LPL Bahar Mevsimi‘ni üçüncü sırada bitirdi!

Playofflara normal sezon birincisi olarak giren IG, oynadığı hiçbir seride sezondaki performansını gösteremedi. Oynadıkları tüm maçlarda değişmeyen tek şey ise, geride de önde de olsalar sürekli savaş yapmalarıydı ve bu kaotik oyunu bu seride de gösterdiler.

Serinin ilk maçı IG için tam bir felaketti. Seçim yasaklamadan itibaren kaybetmeye başladılar. Oyun içinde de rakiplerine karşı oynamakta güçlük çektiler. Son zamanlarda karşılaşma ne olursa olsun Jayce oynayan yıldız üst koridor TheShy, yine sabırsız ve kötü bir oyun geçirdi.

İkinci oyunda IG, seriye ortak olmak istiyor gibi görünüyordu. İki tarafa da giden oyunda IG’nin ormancısı Ning önemli iki noktada çarp savaşını kaybedince bunun getirdiği farkla FunPlus Phoenix takım savaşlarını da kazandı oyunu kapatmayı başardı.

Serinin son oyununda IG’nin moralleri tamamen düştü. İlk maça çok benzeyen bu karşılaşmada tüm FunPlus Phoenix oyuncuları karşı takıma karşı üstünlük kurmayı başardı. Seçim yasaklamadan da iyi çıkan takım rakibini 20 dakikada mağlup etmeyi başardı.

Oynanan tüm karşılaşmalarda FPX’in alt koridoru rakibine karşı fazlaca üstünlük kurmayı başardı. FunPlus Phoenix nişancısı LWX üç oyunda da üçte üç yapmayı başardı, ikinci oyunda Baron Nashor‘u çaldı ve bir kaç pozisyonda rakip nişancıyı tek başına düşürmeyi başardı. Serinin tartışmasız en iyi oyuncusu LWX’ti desek yanlış olmaz.

2020 LPL Bahar Mevsimi Final mücadelesi 2 Mayıs‘ta Top Esports‘la JD Gaming arasında oynanacak. Maçı izlemek için buraya tıklayabilirsiniz!


POPÜLER GÖNDERİLER

SANDBOX Gaming, 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde yer alacak son takım oldu!

SANDBOX Gaming, 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde yer alacak onuncu takım oldu!

Acı kaybımız

Acı kaybımız.

Dignitas, Road to Rio’da ilk galibiyetini aldı!

İsveçli ekip Dignitas, nihayet şeytanın bacağını kırdı!

PUBG, Google Stadia’daki yerini aldı

PUBG Google Stadia üzerinde yerini aldı.

Son Yorumlar