Gladyo’ya karşı bitmeyen savaş: Zula’nın hikayesi

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Ülkemiz topraklarından çıkan en başarılı yapımlardan olan Zula her gün binlerce kullanıcı tarafından sevilerek takip ediliyor. Zula evrenine daha da hakim olmak için gerçek olaylardan da esinlenilmiş hikayeye gelin birlikte bir göz atalım.

1990 yılında başlayan Körfez Savaşı ile dünyanın her tarafından gelen birçok paralı asker yakın coğrafyamızda ve ülkemizde faaliyet göstermeye başladılar. Savaş sonrasında da bulundukları toprakları terk etmeyen bu paralı askerlerin çoğu bulundukları coğrafyaları karıştıracak birçok karanlık iş ile ilgilenmeye başladılar. Bu işlerden elde ettikleri serveti her geçen gün daha da büyüten bu paralı askerler için zamanla bu da yeterli olmamaya başladı. Bir araya gelerek kurdukları suç örgütleri ile ülkelerin iç işlerine karışmaya ve terör faaliyetleri sergilemeye başladılar. Bu örgütlerin en güçlülerinden olan Gladyo ise ülkemiz topraklarında faaliyet gösteriyordu. Özellikle de kurdukları profesyonel birlik ve etkin savaş stratejileri ile Gladyo bir zehir gibi ülkenin damarlarında yayılmaya başlamıştı. Ta ki bir Türk casus bu duruma dur diyene kadar…


Ülkemiz neredeyse 50 yıldan fazla bir süredir yabancı istihbarat servislerinin kirli oyunlarına maruz kalmaktaydı. Bu gizli işgale dur demek ise yine bir vatan evladına düşüyordu. Bordo Bereliler’den bir üst teğmen olan Demir, Gladyo’nun içine sızmak için üstlerinden emir aldığında bu görev için hırsla yanıp tutuşuyordu. Görev yaptığı gizli bir operasyon sırasında büyük bir silah sevkiyatını ortaya çıkartan Demir üstlerinden gelen tüm uyarılara rağmen silahları yabancı güçlere teslim etmedi. Kimliğinin ortaya çıkma ihtimalini göze alan Demir tüm silahları imha etti. Bu operasyonda kimliği de ortaya çıkan Demir bir süre ortadan kayboldu. Ta ki düğün gecesine kadar. Demir ortadan kaybolmuş olsa da Gladyo yıllarca büyük bir sabırla onu aramıştı ve intikam almak için en mutlu gününü beklemişti. Düğün gecesinde ağır yaralanan ve tüm sevdiklerini kaybeden Demir bir şekilde bu kanlı saldırıdan da kurtulmayı başardı ve intikam için bir kez daha yemin etti. Ülkenin her köşesinden vatanseverleri toplayarak kurduğu ekip ile hem sevdiklerinin, hem de ülkesinin intikamını almak için Gladyo ile mücadele ediyor.


Elbette Gladyo’nun lideri Ivan’da bu sırada boş durmuyor. Demir’i iki kere elinden kaçırmış olan Ivan için intikam artık kişisel bir mesele. Gladyo’nun bölge sorumlusu olan Ivan yürüttüğü onlarca operasyon sırasında asla aldatılmamıştı. Ta ki oldukça önemli bir sevkiyat sırasında bir Türk ajanı ortaya çıkana dek. Bunu kendine yediremeyen Ivan her ne pahasına olursa olsun Demir’i ele geçirmek için intikam hırsı ile hareket ediyor. İki ekip arasındaki bu bitmeyen savaşın adıdır Zula.


Olmalısın giriş Yorum yazmak için.