Malmö’de finalin adı belli oldu!

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

DreamHack Masters Malmö‘de dün oynanan yarı final karşılaşmaları sonucunda finalistler belli oldu.

Yarı finalin ilk karşılaşması, özüne dönen ve eski oyuncularını takıma katan Fnatic ile Danimarka devi Astralis arasındaydı. Arka arkaya 3 Major turnuva kazanan ve Dünyanın en iyi takımı olarak gösterilen Astralis, kuşkusuz karşılaşmanın favorisiydi. Ancak işler hiç de Danimarkalıların istediği gibi gitmedi. fnatic’in seçimi olan serinin ilk haritası Overpass, Jesper ‘JW‘ Wecksell ve ekibinin galibiyeti ile sonuçlandı. İlk haritayı 16-9‘luk skor ile önde kapatan fnatic’in özgüveni de tamamen yerine gelmişti artık.

Serinin ikinci ve son haritası ise Astralis’in seçimi olan Nuke oldu. Danimarkalıların uzun bir yenilmezlik serisi bulunan haritada karşılaşmaya CT tarafında başlayan fnatic, oldukça iyi bir savunma örneği gösterdi ve üst üste rauntlar kazanarak izleyenleri şaşırtmaya devam etti. Daha sonra Danimarkalıların da maça ortak olması ile ilk yarı 9-6’lık fnatic üstünlüğü ile sona erdi. İkinci yarıda da adeta kendine gelen Astralis, durumu 15-15’e getirdi ve haritada uzatmalara gidildi. iki defa uzatmaya giden karşılaşmada beraberlik sürerken, üçüncü uzatmalarda ise skoru 25-23‘ getiren taraf fnatic oldu. Seride durumu 2-0’a getiren ve “bölüm sonu canavarı” Astralis’i deviren İsveç ekibi, adını yarı finale yazdıran ilk taraf oldu.

Yarı finalin diğer ayağında ise Mathieu “ZywOo” Herbaut ve Aleksandr “s1mple” Kostyliev arasında “En iyi kim?” savaşı vardı adeta. Dünyanın en iyi iki oyuncusu olarak gösterilen, CS:GO’nun Messi ve Ronaldo’su olan Vitality ve Natus Vincere‘in süperstarları, ilk olarak Nuke haritasında karşılaştı. Haritada oldukça kontrolü elinde tutan Natus Vincere, 16-6‘lık skor ile ilk harita puanını hanesine yazdırdı.

İkinci harita Overpass‘te ise CT tarafında başlayan Vitality, defansta adeta duvar ördü ve CIS devine geçit vermedi. İlk yarıyı 14-1‘lik skor ile sonlandıran ekip, 16-4 ile harita puanını da elde etmeyi bildi.

Serinin son haritası ise Dust2 oldu. s1mple’ın adeta yok olduğu ve ZywOo’nun parladığı haritada 16-11 ile kazanan taraf Vitality oldu ve seride durumu 2-1’e getiren Fransızlar adını finale yazdırdı.

Vitality ve fnatic arasındaki dev final ise bugün saat 18:00’de ekranlara gelecek. Kupaya uzanan takım $100.000 para ödülünün yanı sıra IEM Katowice 2020 biletinin de sahibi olacak.

 


Olmalısın giriş Yorum yazmak için.