9 Temmuz - Perşembe
No menu items!
Ana Sayfa League of Legends Valorant ilk haftasında izlenme rekoru kırdı!

Valorant ilk haftasında izlenme rekoru kırdı!

Riot Games‘in bu sene içinde çıkacak olan FPS oyunu Valorant, çıktığı ilk hafta da toplam izlenme rekorunu kırdı. Bir hafta önce kapalı beta sürecinin başlamasıyla Valorant, adeta Twitch‘in gözdesi olmuş durumda. Riot’un oyunu çıktığı ilk gün anlık 1.7 M izleyiciyi gördü. İzlenme saati olarak da 1 haftada 128,12 milyon saat izlenerek yeni bir rekora imza attı.

Twitch de böyle bir izlenme alarak rekorlar kırmasının birçok sebebi bulunmakta. Bunlardan en büyüğü hiç şüphesiz Dünya’daki bütün insanların korona virüs salgını nedeniyle evlerinde kalması. Salgının ciddi önemde arttığı şu dönemlerde insanların evde yapabileceği en eğlenceli aktivitelerden biri oyun oynamak ya da bir yayıncıdan oyunu seyretmek. İkinci olarak da Valorant’ın kapalı beta sürümünü oynayabilmek için Twitch üzerinden bir Beta Key düşürmek gerekiyor. Bu sebeple kapalı beta sürümünü oynamak isteyen oyuncuların da Valorant’ın kırdığı rekorda azımsanmayacak bir katkısı bulunuyor.

Aşağıdaki grafik de Valorant‘ın gün gün izlenme saatleri bulunmaktadır.

Peki en çok kim izlendi?

Valorant’ın izlenme rekorları ortalığı alt üst ederken oyuncular bir haftada en çok kimin izlendiğini merak etmeye başladı. Riot’un yeni oyununda bir haftalık Twitch istatistiğine göre en çok izlenen yayıncı, Jaryd “Summit1g” Lazar oldu. İşte bütün yayıncıların izlenme istatistikleri:

Kaynak: Esports Charts


POPÜLER GÖNDERİLER

SANDBOX Gaming, 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde yer alacak son takım oldu!

SANDBOX Gaming, 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde yer alacak onuncu takım oldu!

Acı kaybımız

Acı kaybımız.

Dignitas, Road to Rio’da ilk galibiyetini aldı!

İsveçli ekip Dignitas, nihayet şeytanın bacağını kırdı!

PUBG, Google Stadia’daki yerini aldı

PUBG Google Stadia üzerinde yerini aldı.

Son Yorumlar