25 Ekim - Pazar
No menu items!
Ana Sayfa Counter Strike: Global Offensive Windigo Gaming WESG 2019 ödemesini alamıyor! Ödenmeyen para 500 Bin Dolar!

Windigo Gaming WESG 2019 ödemesini alamıyor! Ödenmeyen para 500 Bin Dolar!

Mart 2019’da düzenlenen WESG 2019 World Finals turnuvasında finale yükselen ekipler Windigo ve AGO olmuştu. Polonya devi AGO’yu finalde mağlup etmeyi bilen Windigo, turnuvada şampiyonluğunu ilan etmiş ve önemli bir başarı kazanmıştı.

Şampiyonluk ile birlikte Windigo, 1. takıma verilecek olan $500.000 para ödülünü de kazanmış ve ödemeyi beklemeye başlamıştı. Turnuvanın üzerinden aylar geçmesine rağmen hiçbir ödeme yapılmamış ve WESG’e ulaşan Windigo yetkilileri de geri dönüş alamamıştı.

WESG 2018 Dünya Finalleri’nde şampiyon Windigo!

Windigo’nun dağılması!

Bulgar ekip Windigo, 2019 yılı Kasım ayında ise kadrosunu dağıtmış ve ve kulüp CEO’su Maksym Bednarskyi’nin açıklaması ile organizasyonun tüm CS:GO faaliyetlerini durdurduğu belirtilmişti.

Takımdan ayrılmasının ardından Ocak ayında açıklama yapan Kamen “bubble” Kostadinov ise, Turnuvanın üzerinden aylar geçmesine rağmen hiçbir ödeme almadıkları yönünde açıklama yapmıştı.

Eski CEO olayı doğruladı!

Organizasyonun faaliyetlerini durdurmasının ardından eski CEO Bednarskyi, bubble’ın açıklamalarını doğrulamış ve WESG 2019 dahil olmak üzere ESL Pro League’in 9 ve 10. sezonları, Moche XL gibi turnuvalardan da ödemelerin gelmesi halinde eski oyunculara ödemelerin yapılacağını söylemişti.

WESG ödemeyi hala yapmamış!

Bu hafta gündeme gelen haberlerle birlikte, turnuvanın üzerinden 1 yıldan fazla süre geçmesine rağmen WESG’in Windigo’ya hala ödemeyi yapmadığı ortaya çıktı. Alınan bilgiye göre WESG, Korona virüsü salgınının banka işlemlerini etkilediğini ve bu sürecin ödemeyi geciktirdiğini iddia ediyor!

Ödemenin yapılmama sebebi Korona virüsü!

HLTV.org, WESG’in arkasında bulunan Çinli organizasyon Alibaba’nın yetkililerine ulaşmış. Alınan bilgiye göre Çinli organizasyon, Windigo‘ya parayı ulaştırmak için Ocak ayında harekete geçmiş. Fakat Çin Yeni Yılı kutlamaları ve arkasından gelen Korona virüs salgını, ödemelerin tamamlanması sürecinde tüm yolu kapatmış ve bu sebeple ödeme yapılamamış.

Alınan bilgiye göre WESG, Mart ayı itibari ile Windigo ile iletişime geçmiş ve organizasyondan bir teminat mektubu talep etmiş. Bu mektup doğrultusunda işlemlerin geçtiğimiz hafta başlatıldığı ve Çinliler tarafından paranın Windigo’ya aktarılacağı şimdilik bilinenler arasında.

 


 

POPÜLER GÖNDERİLER

SANDBOX Gaming, 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde yer alacak son takım oldu!

SANDBOX Gaming, 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde yer alacak onuncu takım oldu!

Acı kaybımız

Acı kaybımız.

Dignitas, Road to Rio’da ilk galibiyetini aldı!

İsveçli ekip Dignitas, nihayet şeytanın bacağını kırdı!

PUBG, Google Stadia’daki yerini aldı

PUBG Google Stadia üzerinde yerini aldı.

Son Yorumlar